Katalog

Detaily záznamu

Vyhledávání v kataloguNázvuky 4 : verše z autorské soutěže Ortenova Kutná Hora [1997] / [uspoř. Lenka Chytilová a Rudolf Matys ; úv. Emanuel Růžička, Ota Ornest]

Chytilová, Lenka, 1952- (Editor). Matys, Rudolf, 1938- (Editor). Ornest, Ota, 1913-2002 (Autor předmluvy, atd.). Růžička, Emanuel (Autor předmluvy, atd.). Ortenova Kutná Hora 1997) (4. : (Další autor).

Exempláře k vypůjčení

  • Dostupné pro výpůjčku: 0 z 0 exemplářů (Knihovna KDS)

Počet rezervací:

0 (na celkový počet 0 exemplářů)

Knihovna/pobočka Signatura / Poznámky k exemplářům Čárový kód Umístění Status K vrácení dne

Detaily záznamu

  • Fyzický popis: 76 s. ; 21 cm
  • Nakladatel Kutná Hora : Klub rodáků a přátel Kutné Hory, 1997

Údaje o obsahu

Souhrn apod.:
Tato literární soutěž, která se pravidelně vyhlašuje v oblasti poezie na počest kutnohorského rodáka, významného básníka Jiřího Ortena, je určena všem zájemcům, kteří v době jejího konání dosáhli maximálně dvaadvaceti let (číslovka označuje věk, kdy Jiří Orten tragicky zemřel). Další podmínkou pak je předpoklad, že zúčastnění autoři dosud nemají na svém kontě vydanou žádnou vlastní publikaci. Editoři Lenka Chytilová a Rudolf Matys zařadili do tohoto sborníku vítězné práce čtrnácti autorů, které formou i obsahem upoutaly odbornou pětičlennou porotu. V úvodu almanachu je otištěno pět básní z Ortenova méně známého cyklu "Nesmělá vůně", závěr pak tvoří soubor básní žáků základní školy z Ronova nad Doubravou, oceněný zvláštním uznáním.
Čtvrtý sborník oceněných prací účastníků literární soutěže Ortenova Kutná Hora, uskutečněné roku 1997.
Téma: Ortenova Kutná Hora (autorská literární soutěž)
Kutná Hora (Česko)
Žánr: poezie
sborníky

Doplňkové zdroje