Katalog

Detaily záznamu

Vyhledávání v kataloguBrightonský špalek ; Moc a sláva / Graham Greene ; [z anglických originálů ... přel. Hana Žantovská ; doslov Jan Zábrana]

Greene, Graham, 1904-1991 (Autor). Zábrana, Jan, 1931-1984 (Autor doslovu, tiráže atd.). Žantovská, Hana, 1921-2004 (Překladatel).

Dostupné elektronické zdroje

Exempláře k vypůjčení

  • Dostupné pro výpůjčku: 0 z 0 exemplářů (Knihovna KDS)

Počet rezervací:

0 (na celkový počet 0 exemplářů)

Knihovna/pobočka Signatura / Poznámky k exemplářům Čárový kód Umístění Status K vrácení dne

Detaily záznamu

  • Fyzický popis: 440 s. ; 20 cm
  • Vydání: 2. vyd., v Odeonu 1. vyd.
  • Nakladatel Praha : Odeon, 1971

Údaje o obsahu

Všeobecná poznámka:
8000 výt.
Souhrn apod.:
Dva domněle "katolické romány", které založily autorův věhlas. První z nich (u nás dříve pod titulem Černý chlapec) vypráví o chlapci, který se stal na jedné straně vůdcem mladistvé tlupy zločinců a na druhé straně, jak se až dosud mylně interpretovalo, je věřící katolík, protože se fanaticky hlásí ke katolickým dogmatům a ve svém věku vyznává odpor k pohlavnímu životu. Děj druhého románu, odměněného Hawthornovou cenou, se odehrává v polovině třicátých let v Mexiku, v době, kdy zde doznívalo pronásledování kléru, přičemž domnělé katolickým motivem je zde pronásledování kněze, tento kněz, který je však z hlediska církevní ortodoxie odpadlík a hříšník (román nebyl ve Vatikáně příznivě přijat), se napřed skrývá z animálního strachu před smrtí a teprve později tento strach překoná a projeví se v něm prostá lidskost, jež však nepramení z víry.
Téma: Greene, Graham (1904-1991 spisovatel angl.): dílo - stati
Mexiko - stol. 20., léta 30. - romány

Doplňkové zdroje