Katalog

Detaily záznamu

Vyhledávání v katalogu


Výsledky vyhledávání Zobrazeno 3. záznam z 24 Preferovaná knihovna: Knihovna KDS?

Možnost podpory vývoje kojenců prostřednictvím muzikoterapie : absolventská práce

Urychová, Adéla (Autor). Zajícová, Jana (Vedoucí diplomové nebo disertační práce). Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická (Další autor).

Dostupné elektronické zdroje

Exempláře k vypůjčení

  • Dostupné pro výpůjčku: 1 z 1 exemplářů (Katalog Evergreen)

Počet rezervací:

0 (na celkový počet exemplářů)

Knihovna/pobočka Signatura / Poznámky k exemplářům Čárový kód Umístění Status K vrácení dne
Knihovna Jabok ABP-2486 424480045331 Absolventské práce Pouze prezenčně -

Detaily záznamu

  • Fyzický popis: 53 stran : 9 příloh ; 31 cm
    regular print
    print

Údaje o obsahu

Poznámka ke kvalifikační práci: Absolventská práce (Dis.), Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, 2023
Poznámka o bibliografii apod.: Obsahuje bibliografii
Souhrn apod.: Tato absolventská práce je zaměřena na cílovou skupinu dětí do 1 roku věku. Jejím cílem je najít a popsat vhodné muzikoterapeutické metody a aktivity, jejichž prostřednictvím lze rozvíjet základní dovednosti cílové skupiny, a v této souvislosti vytvořit čtyři vzorové metodiky muzikoterapeutických programů, jednu pro každé čtvrtletí prvního roku života kojence. Především je kladen důraz na rozvoj jemné a hrubé motoriky, sociálních dovedností, komunikace a řeči. Je zde stručně popsán obecný termín muzikoterapie. Muzikoterapeutické metody jsou definovány s ohledem na cílovou skupinu. Popisuje tedy, jak mohou jednotlivé metody reagovat na její potřeby. Je uvedeno, které z metod muzikoterapie jsou pro cílovou skupinu vhodné, v jakém smyslu a v jaké podobě. Cíle by nebylo možno dosáhnout bez prohloubení znalosti cílové skupiny. Proto práce popisuje optimální psychomotorický vývoj prvního roku života v podobě klíčových mezníků vývoje smyslového vnímání, jemné a hrubé motoriky, komunikace a řeči. Cílová skupina je charakterizována, je nastíněna dynamika vývoje a díky tomu lze popsat potřeby skupiny pro optimální vývoj.
Téma: muzikoterapie psychomotorický vývoj vývoj řeči prenatální období novorozenec kojenec
Žánr: absolventské práce
Výsledky vyhledávání Zobrazeno 3. záznam z 24 Preferovaná knihovna: Knihovna KDS?

Doplňkové zdroje